Koszyk 0,00 zł

Kostaryka Don Jose Geisha - mikrolot 2021

(kod 80542)
10,90 zł brutto
21,80 zł brutto
54,50 zł brutto
109,00 zł brutto
98,10 zł brutto
produkt na zamówienie
Czas parzenia/temp.
93-94 min. 5 °C
Kraj pochodzenia
Kostaryka
Składniki
Arabika 100% w ziarnach.
Opis

Mikrolot to unikatowy zbiór z niewielkiego obszaru, na którym testerzy kawy odkryli ziarno o doskonałej jakości i wyjątkowym profilu smakowym.

Plantacja:
Don Jose rozpościera się na wysokości 1550 m n.p.m. w regionie Central Valley.

Kawa: Starannie zbierane sa tylko dojrzałe wiśnie kawowca typu Geisha przetwarzane są metodą honey. Obróbka kawy zwana miodową jest kombinacją metody mokrej i suchej. Na początkowym etapie zdziera się mechanicznie z ziaren wierzchnią warstwę miąższu, a następnie pozostawia się je wraz z przylegającymi resztą pulpy do wysuszenia na słońcu. Ziarna są wtedy posklejane i wyglądają jak oblane miodem. Stąd pochodzi nazwa tej obróbki ziarna. Suszenie trwa aż do osiągnięcia wilgoci na poziomie około 11-12%. Ten sposób obróbki ziarna daje kawę o wysokiej słodyczy i delikatnej, słodkiej kwasowości.
Nazwa odminy Arabiki Geisha nie pochodzi od japońskiej Geishy a od małej wioski Gesha w Etiopii. Jej krzewy cechuje większa niż przeciętna długość liści, owoce w kształcie są nieco większe od przeciętnych i podłużne.

Stopień palenia: jasny

Aromat i smak: Wyczuwalne nuty samkowe: mandarynki - pomarańczy - czekolady - orzeszków pinii. Kawa o aksamitnym body i szlachetnej kwasowości.

Zaparzanie: zmielić 7g kawy, zalać 150ml wody o temp. 93-94°C, parzyć 5 min.