Koszyk 0,00 zł

Kilka słów o historii Oxalis

Firma OXALIS powstała w Republice Czeskiej w 1993 roku, a jej pomysłodawcą i założycielem jest inż. Petr Zelik. Jego zamiłowanie do herbaty miało swój początek wiele lat przed stworzeniem OXALIS, a pierwszym jego efektem był niewielki sklepik otwarty w jednej z pierwszych praskich galerii ze sklepami.

W ciągu wieloletniej działalności OXALIS zbudowała najpoważniejszą w Czechach markę handlującą wysokogatunkowymi herbatami, kawami i wszelkiego rodzaju akcesoriami, w tym ceramiką. Szacuje się, iż udział OXALIS w rynku sprzedaży herbat gatunkowych w Czechach wynosi ok. 40%. Obecnie funkcjonuje z powodzeniem kilkadziesiąt specjalistycznych sklepów z herbatą i kawą w samej tylko Republice Czeskiej. OXALIS posiada również swoich przedstawicieli na Słowacji, Węgrzech, Ukrainie i w innych krajach. W sumie eksportuje swoje produkty do 16 krajów. 

Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem sieci OXALIS na terenie Polski, zajmującym się aromatyzowaniem oraz dystrybucją wysokogatunkowych herbat, naparów oraz kaw z całego świata. Poszerzanie znajomości i zainteresowania herbatami wysokogatunkowymi oraz kawami wśród klientów detalicznych poprzez niezmiennie najwyższą jakość naszych produktów jest naszym celem, który staramy się realizować każdego dnia.

W swojej ofercie posiadamy ponad 400 różnych rodzajów herbat - w tym wiele najszlachetniejszych gatunkowo, pochodzących z różnych zakątków świata: Chin, Japonii, Indii, Wietnamu, Nepalu, Korei, Kenii. Można w niej również znaleźć napary owocowe, argentyńską Yerba Mate, afrykański Rooibos, a nawet ajurwedyjskie mieszanki pochodzące z Indii. Sprzedajemy także kilkadziesiąt gatunków kawy, zarówno czystej, jak i aromatyzowanej. Nasza oferta jest sukcesywnie rozbudowywana o wysokiej klasy akcesoria herbaciane i kawowe - wszelkiego rodzaju zaparzacze (metalowe, bawełniane, bambusowe...), oryginalną specjalistyczną ceramikę, torebki do pakowania, wysokiej klasy słodycze itp.

Zapraszamy do współpracy zarówno sklepy, restauracje, firmy cateringowe, jak i osoby chętne do otwarcia własnego sklepu - herbaciarni.