Koszyk 0,00 zł

Nilgiri Frost Tea - zbiór 2021

(kod 20402)
14,15 zł brutto
28,30 zł brutto
56,60 zł brutto
141,50 zł brutto
283,00 zł brutto
254,70 zł brutto
produkt na zamówienie
Czas parzenia/temp.
85 min. 2-3 °C
Kraj pochodzenia
Indie
Składniki
herbata czarna
Opis

Indyjska herbata z prowincji Nilgiri. Nilgiri to pasmo górskie położone u zbiegu stanów Tamil Nadu, Karnataka i Kerala w południowych Indiach. Nazwa Nilgiri w przetłumaczeniu oznacza dosłownie: "Niebieskie Góry". Nazwa 'Frost Tea' pochodzi od angielskiego słowa "frost", coznaczającego mróz.

Świeży liść herbaciany zbierany jest na plantacji Parkside w ogrodzie Gardenside na której uprawia się unikalny, wysokiej jakości kultywar typu chińskiego Camellia Sinensis Sinensis – popularny w Nilgiri.
Rosną tam specjalne odmiany drzewek herbacianych, których liście kiełkują nawet przy nieco mroźnej pogodzie.

Herbata zbierana jest w bardzo wyselekcjonowany sposób - miesiącach styczniu i lutym bieżącego roku, w jasne i słoneczne dni w sąsiedztwie zimnych i mroźnych warunków nocnych - dzięki temu kumuluje olejki zapachowe wewnątrz liści. Okno pogodowe do produkcji tego jest bardzo ograniczone (około 10/15 dni), a zbiór odbywa się zwykle w drugiej połowie stycznia / pierwszym tygodniu lutego każdego roku.

To wyjątkowa herbata, na którą składają się zarówno zielone listki jak i ciemnobrązowe skręcone liście. 
Pojawienie się jej rozpoczyna sezon herbaciany.
Pomarańczowo-złoty napar charakteryzuje się wyrazistą i wyjątkową mieszanką wiosennej świeżości o owocowej, morelowej nucie.
W smaku można odkryć miód kwiatowy z delikatną nutą moreli i brzoskwiń.

Zaparzanie: 6 czubatych łyżeczek (10g) na 1000ml, 85°C, 2-3 min.