Koszyk 0,00 zł

Nilgiri Parkside Frost Tea - zbiór 2022

(kod 20402)
15,50 zł brutto
31,00 zł brutto
62,00 zł brutto
ilość
Czas parzenia/temp.
2-3 min. 85 °C
Kraj pochodzenia
Indie
Składniki
herbata czarna
Opis

Indyjska herbata z prowincji Nilgiri. Nilgiri to pasmo górskie położone u zbiegu stanów Tamil Nadu, Karnataka i Kerala w południowych Indiach. Nazwa Nilgiri w przetłumaczeniu oznacza dosłownie: "Niebieskie Góry". Nazwa 'Frost Tea' pochodzi od angielskiego słowa "frost", oznaczającego mróz. Jej pojawienie się rozpoczyna sezon herbaciany.

Ta wyjątkowa herbata pochodzi z ogrodu herbacianego Parkside Estate, gdzie uprawia się unikalny, wysokiej jakości kultywar typu chińskiego Camellia Sinensis Sinensis – popularny w Nilgiri. Rosną tam specjalne odmiany drzewek herbacianych, których liście rosną nawet przy nieco mroźnej pogodzie.

Herbata zbierana jest w bardzo wyselekcjonowany sposób - miesiącach styczniu i lutym, w jasne i słoneczne dni w sąsiedztwie zimnych i mroźnych warunków nocnych - dzięki temu kumuluje olejki zapachowe wewnątrz liści. Okno pogodowe do produkcji tego jest bardzo ograniczone (około 10/15 dni), a zbiór odbywa się zwykle w drugiej połowie stycznia / pierwszym tygodniu lutego każdego roku.

To wyjątkowa herbata, na którą składają się zarówno zielone listki jak i ciemnobrązowe skręcone liście. 

Pomarańczowo-złoty napar charakteryzuje się wyjątkowym aromatem wiosennej świeżości o miodowej nucie. W smaku można odkryć posmak kwiatów lipy. 

Zaparzanie: 6 czubatych łyżeczek (10g) na 1000ml, 85°C, 2 min.