Bio Polecamy

Herbata oolong Nowa Zelandia ZEALONG Organic - 50g- na ...   (kod 9821175)

1 op.
148,00 brutto
Zapytaj o produkt - sklep.internetowy@oxalis.pl
Czas parzenia/temp.   1  95 °C

Kraj pochodzenia:
Nowa Zelandia, region Waikato

Opis:

Plantacja: znajduje się na obrzeżach miasta Hamilton, w regionie Waikato.  Klimat panujący na plantacji (brak mrozu) sprzyja uprawie herbaty Camellia Sinensis. Pierwsze próby uprawy herbaty pojęto w roku 1996, kiedy to z najlepszych regionów uprawy herbaty w Azji przywieziono 1500 wyselekcjonowanych sadzonek herbaty. Długie, cierpliwe oczekiwania własciciela Vincenta Chena na zgodę z Ministerstwa Rolnictwa w Nowej Zelandii zakończyły się sukcesem, chociaż z sadzonek pozostało mu jedynie 350 sztuk, które zaszczepił na następne tworząc plantację aktualnie złożoną z około 1 miliona krzewów rozsadzonych na terenie o powierzchni 40 hektarów. Plantacja ta jest pierwszą plantacją herbaty w Nowej Zelandii specjalizującą się w wysokiej jakości herbatach liściastych - zarówno zielonych, oolongów i czarnych. Wytwarza się tam jedynie 100 ton  jedynie najlepszych jakościowo liści, które są następnie przetwarzane na miejscu w najnowocześniejszej fabryce herbaty Zealong. Plantacja posiada certyfikaty organicznych upraw oraz certyfikaty ISO 22000 / HACCP.
W styczniu 2010 roku na terenie posiadłości została otwara restauracja Camellia Tea House. Pracownicy Zealong są przeszkoleni przez mistrzów produkcji herbaty z zagranicy, którzy każdego roku przyjeżdżają i nadzorują zbiory.

Liście: świeże, nieprażone, ściśle zwinięte w zielone kulki.
Aromat i smak: subtelny ze świeżym, lekko kwiatowym aromatem i przyjemnym słodkim posmakiem.
Kolor naparu: jasnozłoty.

Herbata zapkowana w eleganckią czarną torebkę ze struną oraz w czarne pudełko. Szczególnie polecana jako prezent dla miłośnika herbaty.

Zaparzanie: 3g/150 ml, 95°C, 1 min, każde następne parzenie przedłużamy o 1 minutę, bardzo przyjemny smak, herbata bardzo "cierpliwa" utrzymuje się nawet do 8 parzeń.

Inne produkty z PREMIUM:

Nilgiri Silver Needle

(kod 21286)
33,10 (brutto) / 25 g

Wietnam Pai Mu Tan

(kod 21289)
12,75 (brutto) / 50 g
Nowość Polecamy
14,15 (brutto) / 25 g
Wczytuję