Koszyk 0,00 zł

Peru SHB Organic

(kod 80216)
9,80 zł brutto
19,60 zł brutto
49,00 zł brutto
98,00 zł brutto
88,20 zł brutto
ilość
Czas parzenia/temp.
93-94 min. 5 °C
Kraj pochodzenia
Peru, rejon: Chanchamayo i Cuzco.
Składniki
Arabika 100% w ziarnach.
Opis

Plantacja: kawa ta rośnie na ocienionych stokach Andów, zbierana jest w tradycyjny sposób - ręcznie - wybierane są tylko dojrzałe ziarna. Największa ilość certyfikowanej, organicznej kawy uprawiana jest w regionach Chanchamayo i Cuzco.

Kawa: umieszczony przy nazwie skrót SHB oznacza najwyższej jakości ziarna (SHB = strictly hard bean - wyłącznie twarde ziarna), używa się również zamiennie skrótu SHG (Strictly High Grown - wyłącznie wysokie uprawy), który oznacza kawę pochodzącą z plantacji położonych co najmniej 1500 metrów nad poziomem morza. Kawa z tego typu upraw uważana jest za najlepszą na świecie, gdyż jej smak i aromat jest czysty, pozbawiony "dodatków" pochodzących z zanieczyszczeń środowiska, czy nadmiernej ilości pestycydów (krzewy wyżej rosnące są mniej narażone na występowanie takich chorób jak rdza kawowa, czy też na ataki ze strony insektów) - stąd często kawa SHG jest jednocześnie kawą organiczną.

Zawartość kofeiny: średnia.

Aromat i smak: kawa o subtelnym, zrównoważonym, łagodnym smaku o umiarkowanej kwasowości i pełnym, słodkawym aromacie.

Zaparzanie: zmielić 7g kawy, zalać 150ml wody o temp. 93-94°C, parzyć 5 min.

Kawa szczególnie polecana do zaparzania w ekspresie ciśnieniowym, włoska kawiarka, driperze, french pressie (zaparzaczu tłokowym) oraz w aeropresie.