Polecamy

Vilcacora   (kod 60074)

25 g
6,25 brutto
50 g
12,50 brutto
100 g
25,00 brutto
250 g
62,50 brutto
ilość   
Czas parzenia/temp.   25-30  1dużą łyżkę / 1 litr wody gotować na małym ogniu °C

Kraj pochodzenia:
Peru

Składniki:
vilcacora (Uncaria tomentosa)

Opis:

Uncaria tomentosa (Willdenow) De Candolle, czyli czepota puszysta (koci pazur, vilcacora, Cat’s, Claw) pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej. Zaliczana do rodziny marzannowatych –Rubiaceae. Jest stosowana w tradycyjnej medycynie Peru. Surowcem jest korzeń i kora – Radix et Cortex Uncariae tomentosae. W naturze jest pnączem (lianą) dorastając do 60 m długości. Wytwarza pazurkowate ciernie.

Działanie lecznicze: immunostymulujące; pobudzające fagocytozę (pożeranie antygenów), zwiększające liczbę limfocytów T, NK, cytotoksycznych; stymulujące system GALT i MALT; uspokajające’ przeciwwirusowe, szczególnie wobec HIV; adaptogenne (poprawia zdolności przystosowawcze organizmu), przeciwzapalne, przeciwreumatyczne, rozkurczowe na naczynia krwionośne i drogi oddechowe, przeciwastmatyczne; antyoksydacyjne; ochronne na miąższ wątroby, antymutagenne.

Wskazania: choroby wirusowe; niedobory odpornościowe, choroba nowotworowa (wspomagająco); choroby reumatyczne; zaburzenia adaptacji organizmu do środowiska (np. przy zmianie miejsca zamieszkania).

Dawkowanie i preparaty: sproszkowany surowiec, Cortex, Radix, 1 gram 3 razy dziennie. Popić dużą ilością wody ciepłej.
Napar czepotowy – Infusum Uncariae tomentosae: 2 gramy sproszkowanego surowca na 1 szklankę wrzącej wody; nie przecedzać. Po 20 minutach wypić. Przygotowywać 2-3 szklanki naparu dziennie.
Nalewka czepotowa – Tinctura Uncariae tomentosae 1:5 na alkoholu 40%: 3 razy dziennie po 10 ml. Działa adaptogennie i uspokajająco. Znosi lęki i depresję.

Zaparzanie: 1 dużą łyżkę stołową na 1 litr wody gotujemy na małym ogniu przez 25-30 minut, po czym zostawiamy do naciągnięcia na 8 minut, odcedzamy.
Pić napar pół godziny przed posiłkiem profilaktycznie 1 raz dziennie, leczniczo 3 razy dziennie nie dłużej niż pół roku, po tym czasie należy zrobić przerwę na 3 miesiące.

WAŻNE! Przed spożyciem ziół, szczególnie w przypadku osób przyjmujących różnego rodzaju leki, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Więcej na temat bezpiecznego stosowania ziół można znaleźć w naszym artykule.

Inne produkty z ZIOłA:

Mięta Nana

(kod 60014)
Bestseller Polecamy
3,70 (brutto) / 25 g
Polecamy
15,86 (brutto) / 10 g
6,42 (brutto) / 25 g

Szałwia Lekarska

(kod 60252)
10,85 (brutto) / 50 g
Wczytuję