Pu-Erh Guangxi Liu Pao   (kod 20773)

50 g
14,50 brutto
100 g
29,00 brutto
250 g
72,50 brutto
ilość   
Czas parzenia/temp.   2-3  96 °C

Kraj pochodzenia:
Chiny.

Składniki:
herbata Pu-Erh.

Opis:

Ciemna herbata typu Pu Erh - Liu Pao Tea (六堡茶, Liu Bao Tea).
Herbata Liu Bao pochodzi z prowincji Guangxi leżącej w południowo - zachodnich Chinach.
W czasach dynastii Qing, herbata Liu Boa była wymieniona jako jedna ze słynnych herbat w czasach panowania cesarza JiaQing. Nazwa tej herbaty pochodzi od nazwy miasteczka, w którym pierwotnie uprawiano herbatę Pu Erh (Guangxi Wuzhou Liubao).
Historia produkcji herbaty Liu Bao sięga tysiąca pięciuset lat wstecz. Została ona zaklasyfikowana jako "ciemna herbata" w Chinach.


Plantacja: herbata produkowana w tradycyjny sposób przez społeczność Zhuang w wiosce Liu Pao w prowincji Guangxi.

Liście: ciemne, mięsiste. Proces ich przygotowywania (częściowa oksydacja przed fermentacją) sprawia, że ma delikatniejszy smak od klasycznych pu erh.

Aromat i smak: lekko ziemisty, lecz delikatniejszy w smaku od klasycznych pu erh. W smaku można wyczuć nuty drzewa sandałowego o pomaku ziaren kakao.

Kolor naparu: ciemnobrunatny.

Zaparzanie: 12 g (około 6 czubatych łyżeczek) na 1000 ml wody o temperaturze 96°C, parzyć przez 3 minuty.

Ilość zaparzeń:
do 2-3 razy.

Jak zaparzać herbaty Pu-Erh?

Odpowiednią ilość herbaty (około 3 gramy na 250ml, 12 gramów na 1 litr wody) zalewamy wodą o temperaturze 90-96°C i parzymy około 3 minut. Pierwszy zalew możemy wylać po ok. 20 sekundach (w Chinach mówi się o czasie trwającym "trzy oddechy"), ponieważ służy on oczyszczeniu i „obudzeniu” listków. Tę samą porcję liści można zaparzać kilkukrotnie, nieznacznie wydłużając czas parzenia. Zaleca się pić niesłodzoną, koniecznie po posiłkach.
Obniża zawartość tłuszczu w organizmie, reguluje poziom cholesterolu i wspomaga procesy trawienne, stąd znana głównie jako odchudzająca.Inne produkty z BEZ DODATKóW:

11,65 (brutto) / 50 g

Pu Erh 2 letni

(kod 20702)
Bestseller
10,25 (brutto) / 50 g
11,65 (brutto) / 50 g
Wczytuję