Shincha Nagoku 2017 50g   (kod 910238)

Zapytaj o produkt - sklep.internetowy@oxalis.pl
Czas parzenia/temp.   3-4  60-65 °C

Kraj pochodzenia:
Japonia, prefektura Kagoshima (południowa część wyspy Kiusiu).

Składniki:
Herbata zielona

Opis:

Shincha (po japońsku: 新茶, oznacza ”pierwszy wiosenny zbiór herbaty”). Wczesnym rankiem w 88 dniu po Riishyun (około 4 lutego) - rozpoczęciu wiosny według kalendarza księżycowego, następuje zbiór delikatniejszych herbat. Odbywa się to w jednym szczególnym dniu z zachowaniem niezwykłej harmonii ducha i powagi. Osoby posiadające zaszczyt zbioru tej wyjątkowej herbaty długo przygotowują się do tego wydarzenia. Herbata z owego pierwszego zbioru określana jest mianem shincha lub ichiban cha. Pojawienie się jej na rynku uruchamia kilkudniowe ceremonie, którym towarzyszą festiwale herbaciane, spotkania i medytacje. Japończycy celebrują chwile spędzone przy czarce tego specjału, a sprawienie prezentu w postaci tej herbaty odbierane jest jako szczyt uznania i wdzięczności dla obdarowanego.

Liście: perfekcyjne, najwyższej jakości, szmaragdowe w kształcie igiełek.Krzewy herbaciane na 10 dni przed zbiorami są przykrywane przez co liście przybierają szmaragdowo-zielony kolor.

Aromat i smak: aksamitny, charakterystyczny, zniewalający smak umami (uznawany za piąty smak, odpowiedzialny za wykrywanie białka-aminokwasu-kwasu glutaminowego) o słodkiej nucie mleczka migdałowego.

Kolor naparu: jasnozielony.

Inne produkty z BEZ DODATKóW:

17.70 zł Bestseller Polecamy
14,16 (brutto) / 50 g

China Jasmine

(kod 10103)
16,45 (brutto) / 50 g
Bestseller Polecamy
8,95 (brutto) / 50 g

Ceylon Sencha

(kod 10023)
Bestseller Polecamy
7,30 (brutto) / 50 g
Wczytuję