Polecamy

Zestaw do degustacji herbaty TEASET (kubek+pokrywka+czarka)   (kod C 51216)

1 szt.
44,00 brutto
ilość   

Opis:

Zestaw do degustacji herbaty (kubek 0,15l+pokrywka+czarka 0,2l)

Próbowanie herbat jest nieodłącznym elementem pracy osób handlujących herbatą. Kiperzy herbaciani testując setki próbek dziennie, potrafią powiedzieć, skąd herbata pochodzi, kiedy i w jakich warunkach została zebrana, ale przede wszystkim ocenić jakość herbaty. Kiperów spotkamy zarówno w fabrykach na plantacjach, jak też w specjalistycznych „pokojach degustacyjnych”, gdzie tworzone są np. kompozycje smakowe i aromatyczne.

Profesjonalne szkolenie trwa conajmniej pięć lat, ale nawet po tym czasie kiper herbaciany ciągle się rozwija i nadal uczy. Jeśli zaparzymy świeżą, wysokiej jakości herbatę, nie powinniśmy mówić o niej, że jest dobra lub zła, ale raczej, że nam osobiście jej smak bardziej lub mniej odpowiada.

Zestaw do degustacji herabaty:
- kubek z karbowanym brzegiem z pokrywką i czarką;
- termometr; 
- wagę;
- herbata do degustacji;
- woda o odpowiedniej temperaturze.

Na 100 ml wody używa się 2-3 gramy suszu. Chodzi o to by oceniać wszystkie herbaty obiektywnie przy tych samych parametrach parzenia. Długi czas parzenia 5 minut - wykracza poza klasyczny czas zaparzania. Tak długo parzona herbata ujawnia nie tylko zalety, ale również wszystkie swoje wady (które parząc krócej można by zamaskować - np. gorycz).

Po zaparzeniu herbaty w kubku degustacyjnym przelewamy napar do czarek, a zaparzone liście umieszcza się na dnie jego pokrywki. Aromat herbaty analizujemy wąchając wnętrze kubka degustacyjnego.

Herbata jest pod wieloma względami podobna do wina. I ona ma wiele barw, smaków i aromatów zależnych od klimatu i położenia geograficznego plantacji. Kiper herbaciany postępuje podobnie jak degustator win wciąga herbatę szybkim, gwałtownym ruchem, tak aby "uderzyła" w jego kubki smakowe, potem przetacza usta, co pozwala ocenić smak, a następnie wypluwa do specjalnej ruchomej spluwaczki. Kiper również analizuje wygląd liści przed i po zaparzeniu oraz kolor i jakość naparu.

Jak używać zestawu do degustacji herbaty (Tea set)


Inne produkty z CZARKI:

13,00 zł
11,70 (brutto) / 1 szt.
19,00 (brutto) / 1 szt.

Czarka LANI 0,22l

(kod C 50678)
Nowość
32,00 (brutto) / 1 szt.
13,00 zł
11,70 (brutto) / 1 szt.
Wczytuję