Polecamy

Catuaba (Trichilia catigua)   (kod 60052)

Czas parzenia/temp.   5  96 °C

Kraj pochodzenia:
Brazylia

Składniki:
Catuaba (Trichilia catigua)

Opis:

Wewnętrzne kawałki kory drzewa Trichilia catigua.

Właściwości Catuaby odkryli południowoamerykańscy Indianie, a później przybyli z Europy kolonizatorzy. Szybko odkryto, że wywar z kory tego niewielkiego drzewa nie tylko podnosi libido i dodaje energii, ale także pozwala skutecznie walczyć z impotencją.

Preparat catuaba był używany tradycyjnie przez miejscowe, tubylcze ludy jako lek przeciwbólowy, uspakajający i szczególnie jako afrodyzjak. W Brazylii jest on do dziś szeroko wykorzystywany właśnie w tym celu.

Catuabę stosuje się ponadto w zwalczaniu infekcji bakteryjnych i wirusowych. Zawarty w niej alkaloid skutecznie likwiduje znajdujące się we krwi patogeny. Wywar z kory Catuaby poprawia ukrwienie mózgu, pobudza i zapewnia solidną porcję orzeźwienia i energii.

Zaparzanie: 3 czubate łyżki stołowe kory gotować w 500ml wody na małym ogniu przez 5 minut, po czym odstawić do naciągnięcia. Po 15-20 minutach napar jest gotowy do picia.  Pić 1-2 szklanek codziennie przez 3 tyg.
Uwagi: Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej - (3 łyżki -3g kory). Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Preparatu nie powinny stosować kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia.

WAŻNE! Przed spożyciem ziół, szczególnie w przypadku osób przyjmujących różnego rodzaju leki, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Więcej na temat bezpiecznego stosowania ziół można znaleźć w naszym artykule.

Inne produkty z AFRODYZJAKI:

7,45 (brutto) / 50 g
Wczytuję