Oxalis » Ciekawostki » Herbata czarna Ceylon Adam's View

Skład: herbata uprawiana w południowo-wschodnim regionie Rathnapura, swą nazwę zawdzięcza bliskim położeniu ze wzgórzem Adama (Adam's Peak). Napar o bardzo przyjemnym, słodkim smaku z nutą liczi i toffi.

Kraj pochpodzenia: Sri Lanka, region Rathnapura.

Adam’s Peak – leży na wysokości 2243 m n.p.m. i jest piątym co do wielkości szczytem na Sri Lance. Miejscowi nazywają to miejsce Sri Pada i leży ono w południowo-zachodniej części wyspy, około 40 kilometrów na północny-wschód od Rathnapura. Szczyt znajduje się w południowym krańcu Gór Centralnych, w prowincji Sabaragamuwa. W okolicy dominują zalesione wzgórza, region ten jest rezerwatem przyrody, w którym żyje wiele gatunków endemicznych.

Adam’s Peak jest ważnym miejscem pielgrzymek, zwłaszcza dla hinduistów i buddystów. Pielgrzymują pieszo na górę, po różnych trasach. Większość pielgrzymów zaczyna swoją wędrówkę we wsi Maskeliya u stóp góry.

Podróż trwa co najmniej kilka godzin. Sezon pielgrzymek przypada na kwiecień, a ich celem jest wejście na szczyt góry o wschodzie słońca. Wspinaczka w nocy może być niezwykłym doświadczeniem. Dla pielgrzymów przygotowano po drodze liczne postoje.