Nowość Polecamy

Żeńszeń właściwy (korzeń) Panax ginseng C.A.Meye.   (kod 60075)

25 g
44,55 brutto
50 g
89,10 brutto
100 g
178,20 brutto
ilość   

Kraj pochodzenia:
Chiny, prowincja Jilin

Składniki:
Korzeń Żeńszenia właściwego (Panax ginseng C.A.Meye).

Opis:

Tę tajemniczą roślinę Chińczycy znają już od 4000 lat. Początkowo traktowali ją jako odżywkę i źródło siły, kojarząc jej spożywanie z przypływem energii życiowej, a także uznając ją za afrodyzjak. Dopiero później dostrzegli inne walory żeń- szenia i stosowali go w leczeniu anemii, cukrzycy, zaburzeń snu i nerwic. Nazwa botaniczna żeń- szenia - Panax ginseng - dowodzi różnorodności doceniających go kultur. Panax, po łacinie panaceum, czyli środek na wszystkie dolegliwości. Gin-seng to w języku chińskim nazwa "człekokształtnego korzenia". żeńszeń bogaty jest w witaminy, mikroelementy i kwasy organiczne, ma zastosowanie jako środek wzmacniający i odtruwający, obniża ciśnienie krwi, pobudza witalność, obniża poziom cukru we krwi, działa antynowotworowo.

Ginsenozydy (saponiny triterpenowe) są substancją czynną biologicznie w korzeniu żeń-szenia. Zawartość ginsenozydów w tym żeńszeniu to minimum 0,40%.

WAŻNE! Przed spożyciem ziół, szczególnie w przypadku osób przyjmujących różnego rodzaju leki, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Więcej na temat bezpiecznego stosowania ziół można znaleźć w naszym artykule.

Inne produkty z ZIOłA:

Mięta Nana

(kod 60014)
Bestseller Polecamy
7,40 (brutto) / 50 g

Catuaba afrodyzjak

(kod 60052)
8,40 (brutto) / 50 g
7,45 (brutto) / 50 g
Nowość
9,55 (brutto) / 50 g
Wczytuję